Firma EKO-WIATR BIS oferuje mycie paneli fotowoltaicznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do tego celu. Jako pierwsza firma w Polsce posiadamy maszynę ROBOKLIN 25 zaprojektowaną i zbudowaną przez włoską firmie Messersi, przeznaczoną do mycia paneli fotowoltaicznych zamontowanych na wielkopowierzchniowych farmach. ROBOKLIN 25 jest wielofunkcyjną, samobieżną maszyną gąsienicową, która jest w stanie poruszać się po każdym nawet najbardziej niekorzystnym terenie. Duży zbiornik na wodę o pojemności 2400 litrów, umożliwia umycie paneli fotowoltaicznych na jednym obiekcie farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW.
Do mycia paneli stosowana jest woda demineralizowana poprzez użycie specjalistycznych przeznaczonych do tego celu  biodegradowalnych preparatów renomowanych światowych producentów. Teleskopowe ramię zakończone szczotką, która zapobiega zadrapaniom, o długości do 4200mm, pozwala na szybkie i sprawne umycie znacznych powierzchni paneli w krótkim czasie. Elektroniczne sterowanie odległości układu myjącego od paneli fotowoltaicznych, przy użyciu zestawu wmontowanych czujników ultrasonicznych pozwala na zapobiegnięcie przypadkowym ruchom ramienia i uszkodzeniom modułów PV, spowodowanych nierównym podłożem lub różnym kątem nachylenia paneli. Zraszacze rozmieszczone wzdłuż całkowitej długości szczotki, zapewniają równomierne rozprowadzenie wody na powierzchni paneli tuż przed szczotką myjącą, poruszającą się w dwóch kierunkach w zależności od kierunku jazdy maszyny.

Posiadając sprzęt, odpowiednio przeszkoloną przez producenta kadrę oraz własny transport jesteśmy w stanie wykonać usługę mycia paneli fotowoltaicznych w każdym rejonie Polski.